افتضاح ترین گذرواژه‌های سال

 اکنون چند وقتی است که وارد سال ۲۰۱۶ شده ایم و شاید بسیاری در سراسر دنیا تصور میکنند که بزرگتر شده اند و در نتیجه عاقل تر. اما وقتی این فهرست را از محبوب ترین گذرواژه های استفاده شده در سال ۲۰۱۵ ببینید سری تکان خواهید داد و با خود میگویید: هنوز خیلی ها کم عقل و بی توجه هستند!

هر ساله موسسه SlashData فهرستی از میلیون ها گذرواژه سرقت شده طی ۱۲ ماه گذشته را جمع آوری کرده و سپس آنها را بر اساس تعداد و دفعات استفاده مرتب میکند تا محبوب ترین آنها را پیدا کند! فهرست امسال این موسسه که بر اساس ۲ میلیون گذرواژه سرقت شده در سال ۲۰۱۵ است، آنگونه که شاید انتظار داشته باشید ترکیبی اتفاقی از حروف و اعداد و سمبل ها نیست. بلکه اساسا درسی است در این مورد که چه گذرواژه هایی را به هیچ وجه نباید استفاده کرد.

و بله! همانطور که حدس میزنید در این سال گذرواژه های “۱۲۳۴۵۶” و “Password” در صدر جدول قرار گرفته است. این فهرست را با هم مشاهده کنیم:

افتضاح ترین ترین گذرواژه های سال 2015 / چرا ما عاقل نمیشویم؟!

البته در این فهرست نسبت به سال گذشته تغییراتی هم دیده میشود و البته برخی جا به جایی ها. گذرواژه های ورزشی هنوز هم محبوبیت زیادی دارند ور football و Baseball هر دو در بالای جدول هستند. همینطور سینما نیز با گذرواژه های Starwars و Solo نقشی جذاب یافته است.

اما در حالی که در فهرست سال گذشته خبری از princess در میان ۲۵ گذرواژه افتضاح قرار نداشت، امسال مجددا به فهرست باز گشته و در مکان ۲۱ قرار دارد که احتمالا مربوط به starwars میشود.

بدترین پسوردهای 2015 را بشناسید (+عکس)

منبع: آی تابناک

یک دیدگاه در “افتضاح ترین گذرواژه‌های سال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *