معرفیِ پیام‌رسان ناشناس Tor

پروژه‌ی Tor که یک سکوی ارائه‌‌دهنده‌ی خدمات ناشناس است، به‌تازگی با معرفی نسخه‌ی آزمایشیِ پیام‌رسان Tor به کاربران وعده داده است که یک ابزار متن‌باز برای گفت‌و‌گوی رمز‌شده به زودی در دست‌رس خواهد بود. پیام‌رسان Tor با در نظر گرفتن رعایت حریم خصوصی و سادگی در استفاده طراحی شده است.

برای استفاده از خدمات پیام‌رسان Tor، مانند مرورگر Tor، کاربر باید یک نسخه از نرم‌افزار را بارگیری نماید. پس از این‌که این ابزار در رایانه‌ی کاربر نصب شود، پیا‌م‌های رمز‌شده‌ی کاربر از راه شبکه‌ی گم‌نام Tor مسیربابی می‌شود.

پیام‌رسان Tor به کمک پیام‌رسان Mozilla ساخته شده است، و بسیار شبیه به پیام‌رسان Adium که برای سامانه‌عامل OS X عرضه می‌شود، عمل می کند. در واقع کافی است این ابزار در سامانه نصب شود، از این پس می‌توانید به ازای هر حساب کاربری مانند حساب‌های فیسبوک،‌ جیمیل، یاهو، IRC و پروتکل معروف Jabber و … از این ابزار استفاده نمایید. این نرم‌افزار کمک می‌کند تا ارتباطات رمز‌شده باشد و مسیربابی آن به صورت ناشناس صورت گیرد.

پیام‌رسان Tor در نسخه‌های ۳۲ و ۶۴ بیتی برای همه‌ی سامانه‌عامل‌ها از جمله مک، لینوکس و ویندوز عرضه شده است. می‌توانید این نرم‌افزار را از وب‌گاه اصلی Tor بارگیری نمایید.

 (منبع :وب‌گاه اخبار امنیتی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *